چگونه می‌توانم سد پوستی خود را برطرف کنم؟

خلاصه

از خشکی پوست گرفته تا چین و چروک، یک مخرج مشترک در میان نگرانی های پوستی وجود دارد: سد پوستی شما. به سد پوستی خود به عنوان اولین دفاع بدن خود در برابر جهان فکر کنید، خواه متجاوزان محیطی، میکروب ها یا آلرژن ها باشد.  در عین حال، سد پوست شما نیز مواد خوبی را در خود نگه می‌دارد - یعنی رطوبت.

۱۴۰۱ سه شنبه ۳ آبان
105بازدید
چگونه می‌توانم سد پوستی خود را برطرف کنم؟

از خشکی پوست گرفته تا چین و چروک، یک مخرج مشترک در میان نگرانی های پوستی وجود دارد: سد پوستی شما. به سد پوستی خود به عنوان اولین دفاع بدن خود در برابر جهان فکر کنید، خواه متجاوزان محیطی، میکروب ها یا آلرژن ها باشد.  در عین حال، سد پوست شما نیز مواد خوبی را در خود نگه می‌دارد - یعنی رطوبت. اما برخی از عوامل خارجی می‌توانند به سد پوستی آسیب رسانده و پوست شما را آسیب پذیر کرده و زمینه را برای التهاب پوست فراهم کنند. به همین دلیل مراقبت از سد پوستی بسیار مهم است.

سد پوستی چیست؟

سد پوستی یا سد اپیدرمی بیرونی ترین قسمت لایه شاخی شما است. به زبان ساده، لایه بالایی پوست است. سد پوست از سلول ها و لیپیدها ساخته شده است. سد پوست خود را به عنوان یک دیوار در نظر بگیرید که سلول ها آجر و چربی ها به عنوان ملات هستند.

 

چگونه می‌توانم سد پوستی خود را برطرف کنم؟

 

سد پوستی چه می‌کند؟

سد پوستی وظایف زیادی را بر عهده دارد: برای شروع، رطوبت و pH مناسب پوست را حفظ، در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می‌کند و باکتری ها را دور نگه می‌دارد. هنگامی که از سد پوستی مراقبت می‌شود، پوست صاف به نظر می رسد و احساس سفت می‌کند.

 

برخی از دلایل ایجاد سد پوستی آسیب دیده چیست؟

عوامل داخلی و خارجی در پشت سد پوستی وجود دارد. بیایید با داخلی شروع کنیم. اول، ساختار ژنتیکی شما ممکن است این باشد که پوست شما به اندازه کافی لیپیدهای کلیدی، مانند سرامیدها، تولید نمی‌کند تا مانع پوست شما را هیدراته نگه دارد و عملکرد مطلوبی داشته باشد – که می‌تواند منجر به خشکی پوست شود. پیری همچنین می‌تواند منجر به ایجاد یک سد پوستی آسیب‌دیده شود، زیرا پوست معمولا با افزایش سن نازک‌تر و خشک‌تر می‌شود.

سپس، عوامل خارجی هستند که باعث ایجاد یک سد پوستی آسیب دیده می‌شوند. این شامل قرار گرفتن در معرض شرایط آب و هوایی شدید، مانند هوای سرد (که توضیح می‌دهد که چرا پوست شما ممکن است در زمستان احساس خشکی کند) و همچنین روتین مراقبت از پوست شما را شامل می‌شود. این به معنای خداحافظی با عادات بد مراقبت از پوست مانند پاکسازی بیش از حد و لایه برداری بیش از حد است. اگر پاک‌کننده‌تان باعث می‌شود پوست‌تان احساس تمیزی و سفت شدن داشته باشد، این نشانه خوبی است که ممکن است رطوبت را از سد پوست شما پاک کند و زمان تعویض محصول باشد. لایه برداری بیش از حد مکرر یا با لایه بردارهایی که برای نوع پوست شما خیلی خشن هستند نیز می‌تواند عملکرد سد پوستی شما را مختل کند.

 

چگونه می‌توانم سد پوستی خود را برطرف کنم؟

 

برخی از عواقب سد پوستی آسیب دیده چیست؟

هنگامی که سد پوستی در معرض خطر قرار می‌گیرد، اجازه می‌دهد رطوبت راحت تر از بین برود - فرآیندی که به عنوان از دست دادن آب ترانس اپیدرمی شناخته می‌شود. این امر می‌تواند پوست شما را کم آب به نظر برساند، که ممکن است بافتی خشن و خشک به آن بدهد و ظاهر خطوط و چین و چروک را اغراق آمیز کند.

یک سد پوستی آسیب دیده همچنین منجر به افزایش التهاب در پوست می‌شود، که تحقیقات نشان می‌دهد ممکن است علائم پیری را به طور قابل توجهی افزایش دهد، مانند خطوط و چین و چروک، افتادگی پوست، خشکی پوست و موارد دیگر. التهاب همچنین یک عامل در تعدادی از نگرانی‌های پوستی است - به همین دلیل، آکنه و روزاسه به عنوان بیماری‌های التهابی پوست شناخته می‌شوند. گفته می‌شود، یک سد پوستی آسیب دیده می‌تواند منجر به خشکی و کم آبی پوست، قرمزی، خارش، پوسته پوسته شدن یا حتی جوش شود.

 

ترکیبات ایده آل برای کمک به حمایت از سد پوستی

همه مواد مرطوب کننده یکسان ایجاد نمی‌شوند. توصیه می‌کنیم به دنبال این مواد در هر سرم یا مرطوب‌کننده‌ای برای پوست صورت بگردید تا به یک سد پوست آسیب‌دیده، حمایتی که می‌خواهد کمک کند. که در روژا گروپ می‌توانید مناسب‌ترین را برای پوست خود تهیه کنید.

هیالورونیک اسید : این یک مرطوب کننده است که بیشتر به دلیل توانایی آن در نگه داشتن 1000 برابر وزن خود در آب شناخته شده است. از آنجایی که یک سد پوستی آسیب دیده با از دست دادن آب ترانس اپیدرمی همراه است، که می‌تواند منجر به خشکی پوست شود، استفاده از محصولات فرموله شده با اسید هیالورونیک می‌تواند به رفع هرگونه کمبود در هیدراتاسیون پوست شما کمک کند.

بیفیدوس پربیتوئیک : بیفیدوس پری بیوتیک (یا عصاره بیفیدوس) شناخته شده برای حمایت از محیط مساعد برای باکتری های خوب موجود در سطح پوست، عصاره بیفیدوس از بیوتکنولوژی استفاده می‌کند - فرآیندی برای به دست آوردن مواد با کارایی بالا از استخراج بخش هایی از باکتری ها، مخمرها، سلول های گیاهی و آنزیم ها Bifidus Prebiotic با تقویت سد طبیعی پوست به محافظت از پوست کمک می‌کند.

آنتی اکسیدان : استرس اکسیداتیو - فرآیندی که در آن رادیکال های آزاد هم به سد پوستی و هم به پروتئین هایی مانند کلاژن و الاستین آسیب می‌رسانند - می‌تواند مانع پوستی شود. آنتی اکسیدان ها مانند ویتامین C به خنثی کردن این رادیکال های آزاد و محافظت از یکپارچگی سد پوست کمک می‌کنند

 

چگونه می‌توانم سد پوستی خود را برطرف کنم؟

 

چگونه یک سد پوستی آسیب دیده را رفع کنیم؟

این مراحل می تواند به تقویت و حمایت از سد رطوبتی پوست شما کمک کند تا پوستی سالم و صاف به نظر برسد.

  • یک پاک کننده ملایم انتخاب کنید که مرطوب کننده نیز باشد، مانند ژل پاک کننده درمدیک NORMACNE
  • از سرمی استفاده کنید که از سد پوستی حمایت و تقویت می‌کند. در طول روز، سرم صورت اولاین INSTANT LIFTING SOS  را که با اسید هیالورونیک ، ویتامین C و بیفیدوس پری بیوتیک فرموله شده است، در روز و شب استفاده کنید.
  • البته از کرم مرطوب کننده استفاده کنید. کرم روز چند عمل رنرژی لیفت حاوی هیالورونیک اسید است – همانطور که کرم شب چند عمل رنرژی لیفت برای روتین مراقبت از پوست شبانه شما وجود دارد.
  • در طول روز، همیشه از ضد آفتاب استفاده کنید، مانند کرم ضد آفتاب صورت اولاین Sun Protection Face Cream SPF50، برای کمک به محافظت در برابر استرس اکسیداتیو ناشی از نور خورشید و سایر اقدامات محافظتی در برابر آفتاب.

 

چگونه می‌توانم سد پوستی خود را برطرف کنم؟

آرام عبدالهی

عضویت در خبرنامه قبل از همه از محصولات جدید و تخفیف ها با خبر شوید