عواملی که روی پوست شما تأثیر منفی می‌گذارد.

خلاصه

ممکن است تمایل داشته باشید که فکر کنید مشکلات پوستی بر نوجوانان و افراد مسن تأثیر می‌گذارد، اما مشکلات پوستی می‌تواند افراد در هر سنی را تحت تأثیر قرار دهد. صرف نظر از سن شما، باید در نظر داشته باشید که چگونه سبک زندگی و محیط شما ممکن است بر وضعیت پوست شما تأثیر بگذارد. در اینجا چند عاملی که ممکن است بر روی پوست شما تأثیر بگذارند، و نحوه مقابله با این موارد منفی آورده شده است.

۱۴۰۱ دوشنبه ۲ آبان
34بازدید
عواملی که روی پوست شما تأثیر منفی می‌گذارد.

ممکن است تمایل داشته باشید که فکر کنید مشکلات پوستی بر نوجوانان و افراد مسن تأثیر می‌گذارد، اما مشکلات پوستی می‌تواند افراد در هر سنی را تحت تأثیر قرار دهد. صرف نظر از سن شما، باید در نظر داشته باشید که چگونه سبک زندگی و محیط شما ممکن است بر وضعیت پوست شما تأثیر بگذارد. در اینجا چند عاملی که ممکن است بر روی پوست شما تأثیر بگذارند، و نحوه مقابله با این موارد منفی آورده شده است.

 

قرار گرفتن در معرض نور خورشید

برف یا باران. تاریک یا آفتابی. سرد یا حتی سردتر. بدون توجه به آب و هوای بیرون، قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر فرابنفش به پوست شما آسیب می‌رساند، سریعتر از آنچه می‌خواهید پیرتان می‌کند و مستعد ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد.

کارهایی که می‌توانید انجام دهید: همیشه از یک ضد آفتاب با طیف وسیع SPF 30 یا بالاتر استفاده کنید که از پوست در برابر اشعه های UVA و UVB محافظت می‌کند. و لب هایت را به خاطر بسپار مطمئن شوید که از بالم لب یا رژ لبی که دارای SPF است استفاده می‌کنید.

 

عواملی که روی پوست شما تأثیر منفی می‌گذارد.

 

مصرف شکر

همه ما می‌دانیم که مصرف زیاد شکر چیز خوبی نیست. به حدی که پروتئین های موجود در پوست نیز مستعد این فرآیند گلیکوزیشن هستند. به دلیل مصرف بیش از حد قند، پوست شما ممکن است افتادگی، چین و چروک یا از دست دادن شادابی داشته باشد.

 

تفاوت بالش

آیا می‌دانستید که پوست هنگام خواب بازسازی می‌شود؟ اگر تجدید شود، سلول های مرده کجا هستند؟

روبالشی جایی است که سلول های مرده پوست شما پیدا می‌شود. برای کاهش احتمال قرار گرفتن صورت خود در معرض باکتری ها، باید حداقل هفته ای یکبار روبالشی خود را تعویض کنید.

 

صفحه نمایش تلفن همراه

نور آبی از تلفن همراه، لپ تاپ و صفحه تلویزیون می‌تواند به پوست شما آسیب برساند. حرکات روشن صفحه نیز می‌تواند باعث ایجاد چین و چروک صورت شود.

 

صفحه کلید شما

هر چند وقت یک بار کیبورد خود را تمیز می‌کنید؟ هرچه بیشتر صورت خود را در طول روز لمس کنید، باکتری های بیشتری روی دستانتان وجود دارد به پوست شما سرایت می‌کند. یک مطالعه اخیر نشان می‌دهد که صفحه کلید شما 20000 برابر کثیف تر از صندلی توالت است و یکی از علل شایع عفونت های پوستی است.

 

 

عواملی که روی پوست شما تأثیر منفی می‌گذارد.

 

 آب و هوای زمستان

هوای سرد زمستان اغلب باعث خشکی پوست برای بسیاری می‌شود. ممکن است متوجه شوید که لب‌هایتان ترک خورده یا پوستتان در طول زمستان پوسته پوسته و خارش پیدا می‌کند. قرار گرفتن در معرض باد گزنده اغلب رطوبت را از پوست شما خارج می‌کند و این ممکن است شرایط پوستی موجود مانند پسوریازیس را تشدید کند. هنگامی که در یک روز سرد و باد می‌وزد در بیرون از منزل بیرون می‌روید، تمام سعی خود را بپوشانید تا پوست شما در معرض دید قرار نگیرد.

 

به یاد داشته باشید که در طول زمستان با نوشیدن آب زیاد هیدراته بمانید. استفاده از مرطوب کننده روی صورت و بدن نیز می‌تواند کمک کننده باشد. حتما از محصولی استفاده کنید که توسط متخصص پوست تست شده باشد.

 

اگرچه ممکن است وسوسه شوید با گرفتن دوش آب گرم در یک روز سرد زمستانی خود را گرم کنید، به جای آن از آب ولرم استفاده کنید. دوش یا حمام آب گرم ممکن است پوست شما را بیشتر خشک و تحریک کند.

 

عواملی که روی پوست شما تأثیر منفی می‌گذارد.

 

 قرار گرفتن در معرض گرد و غبار و آلاینده ها

افزایش آلودگی هوا می‌تواند بر پوست شما بسیار بیشتر از آن چیزی که فکر می‌کنید تأثیر بگذارد. به خصوص اگر در یک شهر بزرگ زندگی می کنید. کثیفی مانند اشعه ماوراء بنفش، دود سیگار و اگزوز یکی از عوامل اصلی تاثیرگذار بر پوست شما است.

 

اگر در محیط پر گرد و غبار کار می‌کنید، ممکن است پوست شما آسیب مستقیمی ببیند. قرار گرفتن در معرض گرد و غبار، آلاینده ها و مواد شیمیایی ممکن است منافذ را مسدود کرده و پوست شما را کدر نشان دهد. آلاینده ها همچنین ممکن است باعث شعله ور شدن آکنه شوند. بهترین راه برای مقابله با اثرات محیطی بر روی پوست از طریق یک رژیم مراقبت از پوست هوشمند است.

 

صبح و شب صورت خود را تمیز کنید تا آلودگی و کثیفی از بین برود. یادتان باشد به جای آب گرم از آب ولرم استفاده کنید. فراموش کردن تمیز کردن پوست در پایان روز ممکن است منجر به مسدود شدن منافذ و جوش‌های سرسیاه شود، بنابراین مراقب روتین مراقبت از پوست خود باشید.

 

 عواملی که روی پوست شما تأثیر منفی می‌گذارد.

 

رژیم غذایی ضعیف

یک رژیم غذایی نامناسب از هیچ نظر سالم نیست و انتخاب های غذایی شما ممکن است روی پوست شما تأثیر بگذارد. پوست شما برای مبارزه با رادیکال های آزاد که ممکن است پوست شما را پیر کنند به میوه ها و سبزیجات سالم حاوی آنتی اکسیدان نیاز دارد. علاوه بر این، شیرینی ها و کربوهیدرات های زیاد ممکن است به آکنه کمک کنند، بنابراین آنها را در رژیم غذایی خود محدود کنید.

 

بادام هندی و همچنین انواع توت ها را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. برخی آجیل ها و انواع توت ها سرشار از روی هستند و ممکن است به کاهش التهاب کمک کنند. همچنین مصرف کافئین و سدیم را در رژیم غذایی خود کاهش دهید، زیرا هر دو می‌توانند خطر جوش را افزایش دهند.

 

کم خوابی

اگر کم خواب هستید، ممکن است متوجه شوید که پوست شما کدر به نظر می‌رسد یا بیشتر مستعد شعله ور شدن آکنه است. کمبود خواب ممکن است باعث شود بدن شما سطوح بالایی از کورتیزول تولید کند. کورتیزول یک هورمون استرس است و در سطوح بالا، بدن و پوست مستعد التهاب هستند.

 

ممکن است متوجه شوید که کم خوابی باعث ایجاد حلقه های سیاه زیر چشم شما می‌شود. ظاهر تیره ناشی از گشاد شدن رگ های خونی است که اغلب زمانی رخ می‌دهد که شما به اندازه کافی نمی‌خوابید. به پوست خود لطف بزرگی کنید و هر شب به اندازه کافی بخوابید.

 

 تغییرات هورمونی 

پوست شما اغلب به تغییرات و نوسانات هورمونی پاسخ می‌دهد. خانم ها ممکن است در طول چرخه قاعدگی خود متوجه جوش های آکنه شوند. با افزایش سن و نزدیک شدن به یائسگی، احتمال خشکی پوست بیشتر می‌شود. در طول مراحل مختلف زندگی، تغییرات هورمونی ممکن است به مشکلات پوستی کمک کند.

به یاد داشته باشید که در روتین مراقبت از پوست خود فعال باشید. تمیز کردن، مرطوب کردن، و خوردن یک رژیم غذایی سالم ممکن است به حفظ تعادل پوست در طول تغییرات هورمونی کمک کند.

 

عواملی که روی پوست شما تأثیر منفی می‌گذارد.

آرام عبدالهی

عضویت در خبرنامه قبل از همه از محصولات جدید و تخفیف ها با خبر شوید